Osiągnięcia

Najlepsza inwestycja budowlana po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej

Kryształowa Cegła 2020

Nowy budynek pogotowia wodociągowo-kanalizacyjnego został zaprojektowany przez pracownię GT Architekci z Olsztyna. Generalnym wykonawcą był Rombud sp. z o.o. z Olsztyna.

Budynek ma 3 kondygnacje. Na parterze znajdzie się miejsce na dyspozytornię, pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne i przynależne pomieszczenia socjalne, zakładowe archiwum oraz garaże. Na 2. i 3. kondygnacji zaplanowano pomieszczenia biurowe i sale konferencyjne.

Konstrukcja budynku jest słupowo-płytowa monolityczna. Elewacja budynku jest biała – na części elewacji motyw fali i logo. We wnętrzu jest wentylowany ogród zimowy.

Budynek zaprojektowano jako energooszczędny; roczne zapotrzebowanie na energię wynosi 80 kW/m2/rok. Schładzanie i podgrzewanie powietrza jest prowadzone w gruntowym wymienniku ciepła. Od strony północnej budynku – aby ograniczyć straty ciepła – wyeliminowano przeszklenia, natomiast w południowej – mocno przeszkolona. Na dachu znajdują się panele fotowoltaiczne, w budynku działa wentylacja z odzyskiem ciepła oraz oświetlenie LED.

Wymiary budynku:

Powierzchnia użytkowa: 2628 m2

Szerokość 16,54 m

Długość 60 m

Wysokość 12 m