A

Informacja: 89 613 14 32

Pogotowie 994

Aktualności

Aktualności

16.08.2023

Wymiany wodomierzy na Osiedlu Dajtki

Olsztyńskie Wodociągi informują, że do końca sierpnia potrwa gwarancyjna wymiana wodomierzy w budynkach na Osiedlu Dajtki.

więcej

30.06.2023

Uruchomienie punktu zrzutu nieczystości przy przepompowni P-10

W związku z zakończeniem modernizacji przepompowni ścieków P-10 przy ul. Jagałły w Kieźlinach, informujemy że z dniem 6 lipca 2023 r. ponownie zostanie otwarty punkt przyjmowania nieczystości płynnych.

Korzystanie ze stacji zlewnej będzie możliwe po wcześniejszym pobraniu identyfikatorów dostępu. Po identyfikatory należy zgłaszać się do Działu SIeci Kanalizacyjnej po kontakcie telefonicznym pod nr 533 326 873.

Zgodnie z obowiązkami i wymaganiami wynikającymi z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 17.10.2002 r. w sprawie warunków wprowadzania nieczystości ciekłych do stacji zlewnych, bezpośrednio po każdej dostawie nieczystości ciekłych do stacji zlewnej Dostawca zobowiązany jest wypełnić raport dostawy oraz wykonywać wszystkie czynności zgodnie z instrukcją umieszczoną na kontenerze stacji.

więcej

12.05.2023

Zdroje uliczne już działają

Po zimowej przerwie Olsztyńskie Wodociągi uruchamiają zdroje wody pitnej. Na terenie miasta można już korzystać z następujących zdrojów:

więcej

07.04.2023

Wiosenne płukanie sieci wodociągowych

W dniach 11 - 24 kwietnia 2023 r. Olsztyńskie Wodociągi będą prowadzić wiosenne płukanie sieci i magistral wodociągowych.

więcej

29.03.2023

Uruchomienie eBOK

Zachęcamy do zakładania konta w Elektronicznym Biurze Obsługi Klienta.

Korzystanie z portalu e-BOK jest bezpłatne i przeznaczone dla wszystkich odbiorców usług świadczonych przez spółkę, którzy zawarli ze spółką umowę o zaopatrzenie w wodę i/lub odprowadzanie ścieków.

więcej

22.03.2023

Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. W tym dniu warto pochylić się nad tym dobrem...

więcej

18.01.2023

Zachowaj czujność!

W związku z pojawiającymi się sygnałami o próbach podszywania się pod pracowników Olsztyńskich Wodociągów przypominamy

więcej

22.12.2022

Pamiętaj o zabezpieczeniu wodomierza!

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olsztynie przypomina Odbiorcom o obowiązku zabezpieczenia przyłączy wodociągowych oraz wodomierzy przed skutkami mrozu.

więcej

24.11.2022

Kampania Toaleta to nie śmietnik

Ochrona środowiska, dostosowanie się do zmian klimatycznych, dbanie o zasoby wodne to bardzo duże i ważne tematy. Aby im sprostać nie mniej ważnym, choć niestety pomijanym, jest zapanowanie nad tym, co do wody za naszym pośrednictwem trafia…

Rury kanalizacyjne dostosowane są do tego, aby przepłynęły przez nie produkty bytowe człowieka. Tylko tyle. Tymczasem pracownicy oczyszczalni ścieków codziennie wyławiają nie tylko foliowe reklamówki czy materiały higieniczne. Bywa, że do kanalizacji trafia odzież, kable, meble czy nawet… żywe stworzenia.

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego udostępniamy dostęp do spektaklu dla najmłodszych oraz scenariusza lekcji, którą przeprowadzić mogą nauczyciele w najmłodszych klasach.

Toaleta To Nie Śmietnik (toaletatoniesmietnik.pl)

więcej

02.09.2022

Rolnicze wykorzystanie osadów

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Oficerska 16a, 10- 218 Olsztyn, nawiąże współpracę z władającymi powierzchnią ziemi w celu rolniczego zagospodarowania ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych.

więcej